Szukaj leku:Inne serwisy:
Google
Twoja wyszukiwarka

IPERTROFAN 40

Nazwa handlowa leku: IPERTROFAN 40

Nazwa polska leku: MEPARTRYCYNA

Nazwa międzynarodowa leku: Mepartricinum

Nazwa anglojęzyczna leku: MEPARTRICINE

Postaci leku: Ipertrofan 40 - tabletki powlekane 40 mg (150 000 j.m.).

Wizytówka leku: Lek stosowany w łagodnym przeroście prostaty.

Dostępność: Rp

Zalecany: w leczeniu zaburzeń w oddawaniu moczu towarzyszących łagodnemu przerostowi gruczołu krokowego, takich jak częste oddawanie moczu, moczenie nocne, parcie na mocz, zaleganie moczu w pęcherzu; jako leczenie wspomagające w zapaleniu gruczołu krokowego.

Działanie: zmniejsza ogólną zawartość cholesterolu i jego pochodnych w surowicy krwi i tkance gruczołu krokowego co hamuje procesy rozrostu prostaty.

Niezalecany: przy nadwrażliwości na lek.

Dawkowanie: doustne, wg zaleceń lekarza; zwykle 3 razy 1 tabletkę 40 mg przez 30-60 dni. Leczenie powinno trwać co najmniej 30 dni, nawet w przypadku natychmiastowej poprawy.

Możliwe skutki uboczne: rzadko, jedynie podczas długotrwałego używania mogą wystąpić bóle żołądka, nudności, wymioty lub biegunka.

Autor (redaktor): Redakcja merytoryczna hasła mgr farmacji Magdalena Kurzyp


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl