Szukaj leku:Inne serwisy:
Google
Twoja wyszukiwarka

LOXON

Nazwa handlowa leku: LOXON

Nazwa polska leku: MINOKSYDYL

Nazwa międzynarodowa leku: Minoxidilum

Nazwa anglojęzyczna leku: MINOXIDIL

Postaci leku: Loxon - płyn na skórę głowy 20 mg/ml; Loxon 5% - płyn na skórę głowy 50 mg/ml (Rp).

Wizytówka leku: Lek przeciw łysieniu typu męskiego, do użytku zewnętrznego.

Dostępność: Bez recepty/Rp

Zalecany: w profilaktyce i leczeniu łysienia typu męskiego (zwanego także łysieniem dziedzicznym) u mężczyzn i kobiet.

Działanie: pobudza wzrost włosów w łysieniu (typu męskiego) u mężczyzn i u kobiet. Hamuje zmniejszanie się mieszków włosowych pod wpływem hormonów płciowych męskich (androgenów), silnie pobudza namnażanie się komórek mieszka włosowego w fazie wzrostu, poprawia ukrwienie skóry głowy. Początek zahamowania wypadania włosów następuje w 2 miesiącu systematycznego stosowania preparatu, natomiast porost włosów rozpoczyna się przeciętnie w 4-6 miesiącu stosowania. Pozytywny rezultat stosowania leku zależy od indywidualnych cech pacjentów.

Niezalecany: przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki - minoksydyl, alkohol etylowy i glikol propylenowy; podczas ciąży i karmienia piersią. Preparatu nie można stosować na inne partie ciała niż łysina, szczególnie na śluzówki; należy uważać, żeby nie dostał się do oczu, ponieważ może dojść do podrażnienia. W takim przypadku trzeba przemyć je obficie wodą. Nie należy stosować go w przypadku łysienia plackowatego, w przypadku nagłej utraty dużych ilości włosów oraz przy podrażnieniu skóry głowy.

Dawkowanie: zewnętrznie, odmierzyć 1 ml płynu, nanosić stopniowo na suchą łysinę i wmasowywać w skórę 2 razy dziennie, najlepiej co 12 godzin. Uwaga: nie należy przekraczać łącznej dawki 2 ml na dobę.

Możliwe skutki uboczne: u osób uczulonych na składniki leku może wystąpić miejscowe podrażnienie skóry, zaczerwienienie oraz łuszczenie się naskórka.

Inne leki z tej grupy: Loxon 5%, Regaine.


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl