Szukaj leku:Inne serwisy:
Google
Twoja wyszukiwarka

MACMIROR COMPLEX

Nazwa handlowa leku: MACMIROR COMPLEX

Nazwa polska leku: NIFURATEL + NYSTATYNA

Nazwa międzynarodowa leku: Nifuratelum + Nystatinum

Nazwa anglojęzyczna leku: NIFURATEL + NYSTATIN

Postaci leku: Macmiror Complex - maść dopochwowa 100 mg/g nifuratelu i 40 000 j.m./g nystatyny; Macmiror Complex 500 - globulki dopochwowe 500 mg nifuratelu i 200 000 j.m. nystatyny.

Wizytówka leku: Lek przeciwbakteryjny i przeciwgrzybiczy, do stosowania miejscowego.

Dostępność: Rp

Zalecany: w bakteryjnych, grzybiczych i rzęsistkowych zakażeniach pochwy i sromu.

Działanie: przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze; poprzez hamowanie syntezy białek niezbędnych w procesach życiowych bakterii. Lek szczególnie dobrze działa wobec bakterii i drożdżaków wywołujących zakażenia układu moczowego i dróg rodnych.

Niezalecany: przy nadwrażliwości na lek; w okresie ciąży i karmienia piersią.

Dawkowanie: dopochwowe, wg zaleceń lekarza, zazwyczaj 1 globulka leku raz na dobę, na noc lub 2,5 g maści odmierzonej za pomocą specjalnego aplikatora 1-2 razy na dobę. W zakażeniach grzybiczych u dziewcząt w okresie dojrzewania należy zastosować 1,25 g maści raz na dobę, na noc. Podczas stosowania leku należy stosować wkładki higieniczne dla ochrony bielizny. Jeśli zakażenie wystąpiło u kobiety regularnie współżyjącej, należy przeleczyć również partnera. Podczas leczenia należy powstrzymać się od stosunków seksualnych.

Możliwe skutki uboczne: uczucie pieczenia, świądu, przeczulicy w miejscu zastosowania kremu; ból, podrażnienie, obrzęk lub zaczerwienienie.

Autor (redaktor): Hasło opracowała lek. med. Maria Szubert


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl