Szukaj leku:Inne serwisy:
Google
Twoja wyszukiwarka

SPERSALLERG

Nazwa handlowa leku: SPERSALLERG

Nazwa polska leku: ANTAZOLINA + TETRYZOLINA

Nazwa międzynarodowa leku: Antazolini hydrochloridum + Tetryzolini hydrochloridum

Nazwa anglojęzyczna leku: Antazoline hydrochloride+ Tetryzoline hydrochloride

Postaci leku: Spersallerg - krople do oczu 0,5 mg/ml antazoliny i 0,4 mg/ml tetryzoliny.

Wizytówka leku: Lek przeciwzapalny i przeciwuczuleniowy.

Dostępność: Rp

Podmiot odpowiedzialny: Novartis Pharma GmbH

Zalecany: w alergicznym zapaleniu spojówek sezonowym i całorocznym, w szczególności związanym z katarem siennym, w łzawieniu lub pieczeniu oka wynikającym z podrażnienia, np. przez soczewki kontaktowe.

Działanie: antazolina - jest lekiem przeciwuczuleniowym, hamuje reakcję nadwrażliwości, zapobiega uwalnianiu czynników odpowiedzialnych za stan zapalny, przez co wpływa na zmniejszenie łzawienia, przekrwienia, pieczenia i uczucia ciała obcego w oku; działa również miejscowo znieczulająco. Tetryzolina - powoduje miejscowy skurcz naczyń krwionośnych, zmniejszając obrzęk i stan zapalny.

Niezalecany: przy nadwrażliwości na lek; w okresie ciąży i karmienia piersią; noworodkom; przy jaskrze z wąskim kątem przesączania oraz przy założonych soczewkach kontaktowych.

Dawkowanie: dospojówkowo, wg zaleceń lekarza, zazwyczaj po 1 kropli roztworu do każdego oka co 3 godziny, przy zaostrzeniu można stosować preparat co godzinę. W leczeniu przewlekłym lek należy stosować 2-3 razy na dobę. U dzieci nie należy przekraczać dawki 2 kropel leku do jednego oka na dobę. Przed zakropleniem należy wyjąć soczewki kontaktowe i przemyć oko. Lek należy stosować do ustąpienia objawów.

Możliwe skutki uboczne: chwilowe pieczenie, swędzenie, łzawienie oka, ból gałki ocznej, przekrwienie spojówki i twardówki, uczucie obecności ciała obcego lub zmęczenia oka; rzadko ból i zawroty głowy, uderzenia gorąca.

Autor (redaktor): Hasło opracowała lek. med. Maria Szubert.


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl