Szukaj leku:Inne serwisy:
Google
Twoja wyszukiwarka

HEPA-MERZ 3000

Nazwa handlowa leku: HEPA-MERZ 3000

Nazwa polska leku: ORNITYNA

Nazwa międzynarodowa leku: Ornithini aspartas / Ornithinum

Nazwa anglojęzyczna leku: ORNITHINE ASPARTATE

Postaci leku: Hepa-Merz 3000 - granulat do przygotowania roztworu doustnego 3 g/5 g.

Wizytówka leku: Lek stosowany w chorobach wątroby, aminokwas.

Dostępność: Rp

Zalecany: w ostrym zapaleniu wątroby, w zapaleniu wątroby na tle alkoholizmu, zapobiegawczo u chorych z marskością wątroby, w przewlekłym podwyższonym poziomie amoniaku w surowicy krwi, w śpiączce wątrobowej, w stanach przedśpiączkowych, niekiedy podczas leczenia środkami przeciwgruźliczymi, przeciwnowotworowymi, podczas naświetlań energią promienistą.

Działanie: aminokwas, bierze udział w powstawaniu mocznika z amoniaku w wątrobie. Przyspiesza procesy odtruwania organizmu, głównie z amoniaku, w wątrobie i mózgu. Wpływa również na przemiany cukrów, tłuszczów i białek w organizmie.

Niezalecany: przy nadwrażliwości na lek, podczas ciąży i karmienia piersią; przy ciężkich zaburzeniach czynności nerek.

Dawkowanie: doustne, wg zaleceń lekarza; dorośli zazwyczaj 1-3 razy na dobę 1-2 saszetki rozpuszczone w szklance wody, podczas posiłku.

Autor (redaktor): Redakcja merytoryczna hasła mgr farmacji Magdalena Kurzyp


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl