Szukaj leku:Inne serwisy:
Google
Twoja wyszukiwarka

VAGOTHYL

Nazwa handlowa leku: VAGOTHYL

Nazwa polska leku: POLIKREZULEN

Nazwa międzynarodowa leku: Policresulenum

Nazwa anglojęzyczna leku: Policresulen

Postaci leku: Vagothyl - roztwór do użytku zewnętrznego 360 mg/g.

Wizytówka leku: Lek odkażający i hamujący krwawienie, do stosowania miejscowego.

Dostępność: Rp

Zalecany: w ginekologii, w nadżerkach części pochwowej macicy, w zapaleniu pochwy - również wywołanym rzęsistkiem pochwowym i drożdżakami (Candida albicans), sromu, przy upławach i świądzie pochwy, w krwawieniach po wyłyżeczkowaniu jamy macicy, w celu przyspieszenia gojenia się ran po elektrokoagulacji. W dermatologii: w oparzeniach III stopnia, w przewlekłych stanach zapalnych skóry, w owrzodzeniach żylakowatych podudzi, w trudno gojących się ranach, w tamowaniu drobnych krwawień, w pęknięciu odbytu. W laryngologii: w zapaleniu przewodu słuchowego zewnętrznego, w tamowaniu krwawień po usunięciu migdałków. W stomatologii: w zapaleniu jamy ustnej, zapaleniu dziąseł, w krwawieniach po usunięciu zębów. W urologii: w zapaleniu cewki moczowej.

Działanie: bakteriobójcze i rzęsistkobójcze, przyspiesza proces oczyszczania się i odnowy martwiczych uszkodzeń skóry i błon śluzowych, obkurcza drobne naczynia krwionośne skóry i błon śluzowych, przez co hamuje krwawienia. Nie działa na bakterie stanowiące naturalne środowisko pochwy.

Niezalecany: przy nadwrażliwości na lek.

Dawkowanie: miejscowo, wg zaleceń lekarza; zwykle do płukania jamy ustnej, pochwy, przemywania uszkodzonej skóry i błon śluzowych stosuje się roztwór otrzymany po rozpuszczeniu 1-3 łyżeczek do herbaty w 1 litrze ciepłej wody. Do hamowania krwawień używa się tamponów nasyconych stężonym płynem, przykładanych na 1-3 minuty. W nadżerkach pochwy, po osuszeniu wacikiem zdrowych części pochwy nadżerki okłada się na 3 minuty wacikami nasyconymi stężonym płynem. Nadmiar płynu usuwa się suchym wacikiem. Zabieg powtarza się 2-3 razy w tygodniu. Lek można stosować również w rozcieńczeniach wodą w stosunku 1:1 lub 1:5.

Inne leki z tej grupy: Albothyl, Vagothyl.

Autor (redaktor): Redakcja merytoryczna hasła mgr farmacji Magdalena Kurzyp


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl