Szukaj leku:Inne serwisy:
Google
Twoja wyszukiwarka

QUINAX

Nazwa handlowa leku: QUINAX

Nazwa polska leku: AZAPENTACEN

Nazwa międzynarodowa leku: Azapentaceni natrii polysulfonas

Nazwa anglojęzyczna leku: AZAPENTACENE POLYSULPHONATE SODIUM

Postaci leku: Quinax - krople do oczu 0,15 mg/ml.

Wizytówka leku: Lek przeciw zaćmie.

Dostępność: Rp

Zalecany: zapobiegawczo i leczniczo w zaćmie starczej, w innych postaciach zaćmy skuteczność leku jest znacznie mniejsza.

Działanie: chroni rozpuszczalne białka soczewki oka przed działaniem substancji, które powstają na skutek zaburzonej przemiany aminokwasów i powodują ich nierozpuszczalność (prowadząc tym samym do zmętnienia soczewki). Ponadto nasila działanie enzymów rozpuszczających białka i w ten sposób może również spowodować, w pewnym stopniu, rozpuszczenie zaćmy.

Niezalecany: przy nadwrażliwości na lek.

Dawkowanie: miejscowo, wg zaleceń lekarza; zwykle 3-5 razy dziennie 1-2 krople do worka spojówkowego. Lek może być stosowany w połączeniu z innymi lekami okulistycznymi.

Autor (redaktor): Redakcja merytoryczna hasła mgr farmacji Magdalena Kurzyp


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl