Szukaj leku:Inne serwisy:
Google
Twoja wyszukiwarka

TADENAN

Nazwa handlowa leku: TADENAN

Nazwa polska leku: SITOSTEROL (WYCIĄG ZE ŚLIWY AFRYKAŃSKIEJ)

Nazwa międzynarodowa leku: Pygei africani corticis extractum / Sitosterolum

Nazwa anglojęzyczna leku: PYGEUM AFRICANUM EXTRACT

Postaci leku: Tadenan 25 - kapsułki 25; Tadenan 50 - kapsułki 50 mg.

Wizytówka leku: Lek stosowany w łagodnym przeroście prostaty.

Dostępność: Rp

Zalecany: jako środek pomocniczy w leczeniu wczesnych stadiów przerostu gruczołu krokowego z jednoczesnym utrudnieniem oddawania moczu; po zabiegach na gruczole krokowym.

Działanie: jest lekiem pochodzenia roślinnego, zawiera wyciąg z kory śliwy afrykańskiej w ilości równoważnej 6 mg beta-sitosterolu, który zmniejsza napięcie mięśni gładkich dróg moczowych, uelastycznia ściany gruczołu krokowego, działa także przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo; powoduje odnowę komórek nabłonka gruczołu krokowego, zmniejszenie objętości gruczołu krokowego, zmniejszając zaburzenia w oddawaniu moczu spowodowane przerostem. Uwaga: przed rozpoczęciem leczenia powinno być dokładnie ustalone rozpoznanie gruczolaka gruczołu krokowego i wykluczone inne formy rozrostu gruczołu.

Niezalecany: przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki.

Dawkowanie: doustne, wg zaleceń lekarza; zwykle przed posiłkami 2 razy dziennie po 50 mg, rano i wieczorem przez 6-8 tygodni. Leczenie można powtórzyć w razie potrzeby.


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl