Szukaj leku:



















Inne serwisy:
Google
Twoja wyszukiwarka

POLYTAR AF

Nazwa handlowa leku: POLYTAR AF

Nazwa polska leku: SMOŁA POGAZOWA + PIRYTION CYNKU

Nazwa międzynarodowa leku: Pix litanthracis + Zinci pirythionum

Nazwa anglojęzyczna leku: Coal Tar + Pirythione Zinc

Postaci leku: Polytar AF, Polytar Liquid - szampon.

Wizytówka leku: Szampon leczniczy przeciwłupieżowy.

Dostępność: Rp

Kraj wytworzenia: IRL

Zalecany: zapobiegawczo przy łojotoku i łupieżu; leczniczo w łojotoku, w łuszczycy skóry głowy, w łupieżu, stanach zapalnych owłosionej skóry głowy.

Działanie: zawiera smołę pogazową, dzięki której usuwa nadmiar łoju skórnego, hamuje namnażanie się komórek naskórka przy łuszczycy oraz pirytion cynku, usuwający łupież i zapobiegający jego ponownemu wystąpieniu, poprzez działanie przeciw grzybowi wywołującemu łupież. Szampon działa bakteriostatycznie (hamuje rozwój drobnoustrojów) i odkażająco na skórę głowy.

Niezalecany: przy nadwrażliwości na preparat lub jego składniki, podczas ciąży i karmienia piersią.

Dawkowanie: zewnętrzne; zapobiegawczo raz w tygodniu, leczniczo 2-3 razy na tydzień - na zwilżone włosy należy nałożyć szampon, wmasować w skórę głowy a następnie dokładnie spłukać. Czas kuracji wynosi 3 tygodnie.

Możliwe skutki uboczne: podrażnienie skóry, wysypka, nadwrażliwość na promienie słoneczne.


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat




Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl