Szukaj leku:Inne serwisy:
Google
Twoja wyszukiwarka

VESSEL DUE F

Nazwa handlowa leku: VESSEL DUE F

Nazwa polska leku: SULODEKSYD

Nazwa międzynarodowa leku: Sulodexidum

Nazwa anglojęzyczna leku: Sulodexide

Postaci leku: Vessel Due F - kapsułki 250 LSU, roztwór do wstrzykiwań 300 LSU/ml .

Wizytówka leku: Lek przeciwzakrzepowy.

Dostępność: Rp

Zalecany: w zapobieganiu i leczeniu zakrzepicy występującej w przebiegu chorób naczyń.

Działanie: lek hamuje krzepnięcie, zmniejsza lepkość krwi, zmniejsza stopień agregacji (zlepiania się) płytek krwi, aktywuje rozpuszczanie skrzepów.

Niezalecany: przy nadwrażliwości na sulodeksyd, heparynę (Calciparine, Heparinum), w okresie ciąży i karmienia piersią; przy otwartych ranach lub czynnych krwawieniach, skazach krwotocznych.

Współdziałanie: nasila działanie heparyny (Calciparine, Heparinum), doustnych leków przeciwzakrzepowych (m.in. Acenocumarol, Sintrom, Syncumar).

Dawkowanie: doustne; wg zaleceń lekarza; leczenie należy rozpoczynać od dawki wysycającej: 2 kapsułki 2 razy w ciągu doby przez 10-20 dni; następnie zazwyczaj 1-2 kapsułki 2 razy na dobę (pomiędzy posiłkami) przez 2-3 miesiące, nie mniej niż przez 30-40 dni. Pełny cykl leczenia należy powtarzać co najmniej dwa razy w roku. Lek w postaci domięśniowej lub dożylnej stosuje się zwykle w szpitalu, a następnie kontynuuje leczenie podtrzymujące postacią doustną leku.

Możliwe skutki uboczne: skórne lub uogólnione reakcje nadwrażliwości, bóle brzucha, nudności, wymioty; ból i pieczenie w miejscu wstrzyknięcia.

Autor (redaktor): Hasło opracowała lek. med. Maria Szubert; redakcja merytoryczna hasła mgr farmacji Magdalena Kurzyp.


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl