Szukaj leku:Inne serwisy:
Google
Twoja wyszukiwarka

NOVO-HELISEN ORAL

Nazwa handlowa leku: NOVO-HELISEN ORAL

Nazwa polska leku: SZCZEPIONKA ODCZULAJĄCA

Nazwa międzynarodowa leku: Mieszanki alergenów / Alergeny

Nazwa anglojęzyczna leku: DESENSITIZING VACCINE

Postaci leku: Novo-Helisen Oral - roztwór do stosowania doustnego.

Wizytówka leku: Szczepionka odczulająca.

Dostępność: Rp

Zalecany: przy chorobach alergicznych, takich jak katar sienny, astma oskrzelowa, nieżyt oskrzeli, zapalenie spojówek i błony śluzowej nosa, spowodowanych przez alergeny, zwłaszcza wziewne, których nie można wykluczyć z otoczenia chorego.

Działanie: w skład preparatu wchodzą tzw. alergoidy, czyli zmienione alergeny różnych pyłków roślin, alergeny pochodzenia zwierzęcego (sierść i nabłonki zwierząt, pierze), alergeny grzybów pleśniowych, alergeny roztoczy kurzu, które podaje się choremu w formie iniekcji, zwiększając za każdym razem dawkę preparatu. Leczenie powinno doprowadzić do złagodzenia lub ustąpienia objawów alergii. Skład szczepionki ustala się indywidualnie, w zależności od tego, jakie alergeny powodują u pacjenta reakcję uczuleniową.

Niezalecany: podczas ciąży, przy stosowaniu beta-blokerów (Betaloc, Bisoprolol, Coretal, Metocard, Propranolol, Sectral); leczenia nie należy rozpoczynać u chorych w stanie astmatycznym, w stanach gorączkowych, przy zaburzeniach odporności, reumatyzmie, niewydolności nerek lub układu krążenia, przy chorobach układu krwiotwórczego, w chorobach nowotworowych.

Współdziałanie: terapia przeciwuczuleniowa lekami objawowymi (np. kortykosteroidami, takimi jak Dexamethason, Encorton, Hydrocortisonum, Medrol), preparatami przeciwhistaminowymi (np. Claritine, Clemastin, Diphergan, Zyrtec) może wpłynąć na reakcję organizmu na zawarte w preparacie alergeny.

Dawkowanie: doustne, wg zaleceń lekarza; zwykle leczenie rozpoczyna się od 1 kropli najsłabszego stężenia, po czym codziennie zwiększa się dawkę preparatu o 1 kroplę. Po osiągnięciu dawki 28 kropli należy zastosować, poczynając od 2 kropli, preparat o wyższym stężeniu. Po osiągnięciu dawki 28 kropli należy zastosować, poczynając od 2 kropli preparat o najwyższym stężeniu i ponownie zwiększać dawkę o 1 kroplę, aż do dawki 28 kropli. Leczenie trwa zazwyczaj 2-3 lata i powinno być kontynuowane przez rok od ustąpienia alergii.

Możliwe skutki uboczne: wzrost temperatury ciała, reakcje alergiczne miejscowe lub uogólnione o różnym stopniu, a nawet groźny wstrząs anafilaktyczny.

Inne leki z tej grupy: Allergovit, Alutard SQ, Catalet C, Catalet D, Catalet T, Novo-Helisen Depot, Novo-Helisen Oral, Perosall C, Perosall D, Perosall T3, Perosall T13, Phostal, Pollinex, Purethal, Staloral.


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl