Szukaj leku:Inne serwisy:
Google
Twoja wyszukiwarka

BIVACYN (Puder)

Nazwa handlowa leku: BIVACYN (Puder)

Nazwa polska leku: BACYTRACYNA + NEOMYCYNA

Nazwa międzynarodowa leku: Bacitracinum + Neomycinum

Nazwa anglojęzyczna leku: Bacitracin + Neomycin

Postaci leku: Bivacyn - puder do rozpylania na skórę (83,3 j.m./ml bacytracyny i 1100 j.m./ml neomycyny).

Wizytówka leku: Lek przeciwbakteryjny, antybiotyk, do użytku zewnętrznego.

Dostępność: Rp

Zalecany: w ropnych zakażeniach skóry, we wtórnych ropnych zakażeniach, np. w przebiegu wyprysku alergicznego, świerzbiączki, wtórnie zakażonych owrzodzeniach i innych bakteryjnych zakażeniach skóry; w zapobieganiu zakażeniom bakteryjnym w przebiegu opryszczki, półpaśca, ukąszeń owadów.

Działanie: skojarzone bakteriobójcze dwóch antybiotyków - neomycyny i bacytracyny. Może być stosowany jedynie do leczenia miejscowego, ponieważ zupełnie nie wchłania się z miejsc zastosowania.

Niezalecany: przy nadwrażliwości na jeden lub oba antybiotyki składowe, lub na inne antybiotyki aminoglikozydowe (Garamycin, Gentamycin, Netromycine).

Dawkowanie: zewnętrznie, wg zaleceń lekarza; zwykle chore miejsca spryskuje się z odległości 20-25 cm raz lub kilka razy dziennie.

Możliwe skutki uboczne: rzadko podrażnienie skóry, wysypka skórna, uczulenie na lek.

Inne leki z tej grupy: Baneocin, Bivacyn (Puder).


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl