Szukaj leku:Inne serwisy:
Google
Twoja wyszukiwarka

HEPAREGEN

Nazwa handlowa leku: HEPAREGEN

Nazwa polska leku: TIAZOLIDYNOKARBOKSYLOWY KWAS

Nazwa międzynarodowa leku: Timonacicum

Nazwa anglojęzyczna leku: TIMONACIC

Postaci leku: Heparegen - tabletki 100 mg.

Wizytówka leku: Lek stosowany w chorobach wątroby.

Dostępność: Rp

Zalecany: w różnych postaciach wirusowych zapaleń wątroby (B; C) i po zatruciach, w niewydolności wątroby, w marskości wątroby.

Działanie: jest związkiem ulegającym przemianie w organizmie do aminokwasu cysteiny. Chroni wątrobę przed szkodliwym wpływem czynników uszkadzających, takich jak wirusy, jady bakteryjne oraz trucizny - alkohol i inne związki chemiczne. Powoduje szybszą odnowę komórek wątroby, zmniejsza poziom tłuszczów we krwi.

Niezalecany: przy nadwrażliwości na lek, podczas ciąży i karmienia piersią, dzieciom poniżej 6 lat; przy niedrożności dróg żółciowych.

Dawkowanie: doustne, wg zaleceń lekarza; dorośli zwykle 3 razy po 200 mg (2 tabletki), przed posiłkami lub bezpośrednio po nich, przez 4-8 tygodni.

Możliwe skutki uboczne: wysypki skórne i nudności.

Inne leki z tej grupy: Hepacom, Heparegen.

Autor (redaktor): Redakcja merytoryczna hasła mgr farmacji Magdalena Kurzyp


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl