Szukaj leku:Inne serwisy:
Google
Twoja wyszukiwarka

BRULAMYCIN (Krople do oczu)

Nazwa handlowa leku: BRULAMYCIN (Krople do oczu)

Nazwa polska leku: TOBRAMYCYNA

Nazwa międzynarodowa leku: Tobramycinum

Nazwa anglojęzyczna leku: TOBRAMYCIN

Postaci leku: Brulamycin - krople do oczu 3 mg/ml.

Wizytówka leku: Lek przeciwbakteryjny, antybiotyk aminoglikozydowy.

Dostępność: Rp

Zalecany: w takich chorobach oczu jak zapalenie spojówek, zapalenie krawędzi powiek, zapalenie woreczka łzowego, zapalenie rogówki.

Działanie: bakteriostatyczne, czyli hamujące rozwój bakterii lub, w większych dawkach, bakteriobójcze; działa na liczne szczepy bakterii, szczególnie na bakterie Gram-ujemne oraz na niektóre szczepy wykazujące odporność na inne antybiotyki; nie działa na bakterie beztlenowe.

Niezalecany: przy nadwrażliwości na tobramycynę lub inne antybiotyki z tej grupy - antybiotyki aminoglikozydowe (np. Garamycin, Gentamycin, Neomycinum, Netromycin).

Dawkowanie: miejscowo, w postaci kropli do oczu, wg zaleceń lekarza; zwykle 1-2 krople do obu worków spojówkowych co 4 godziny. Nie należy stosować przewlekle.

Możliwe skutki uboczne: zaczerwienienie powiek, reakcje nadwrażliwości i przekrwienie spojówek

Inne leki z tej grupy: Tobrex, Tobrosopt 0,3%.

Uwagi: Lek niezarejestrowany - nie figuruje w urzędowym wykazie produktów leczniczych dopuszczonych do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej na rok 2007.


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl