Szukaj leku:Inne serwisy:
Google
Twoja wyszukiwarka

ARRETIN ICN

Nazwa handlowa leku: ARRETIN ICN

Nazwa polska leku: TRETINOINA

Nazwa międzynarodowa leku: Tretinoinum

Nazwa anglojęzyczna leku: TRETINOIN

Postaci leku: Arretin ICN - krem do stosowania na skórę 0,5 mg/g.

Wizytówka leku: Lek przeciwtrądzikowy, do użytku zewnętrznego.

Dostępność: Rp

Zalecany: w trądziku młodzieńczym i trądziku pospolitym.

Działanie: złuszczające naskórek co powoduje zmniejszenie ilości zaskórników i stanu zapalnego; hamuje to tworzenie się nowych zaskórników i normalizuje rogowacenie mieszków włosowych.

Niezalecany: przy nadwrażliwości na lek, w okresie ciąży i karmienia piersią; dzieciom; przy trądziku różowatym i chorobach skóry o innej przyczynie.

Współdziałanie: nie należy stosować równocześnie z innymi preparatami przeciwtrądzikowymi oraz z kosmetykami wysuszającymi i złuszczającymi.

Dawkowanie: miejscowe, wg zaleceń lekarza; leczenie trwa zazwyczaj 2-3 miesiące; umytą i osuszoną skórę smaruje się cienką warstwą kremu początkowo na noc, a następnie, przy braku objawów podrażnienia skóry, 2 razy dziennie. Należy unikać wystawiania miejsc smarowanych kremem na słońce.

Możliwe skutki uboczne: niekiedy może wystąpić nieznaczne zaczerwienienie i złuszczenie skóry nieupoważniające do przerwania leczenia; leczenie należy przerwać jedynie po wystąpieniu objawów uczulenia (wysypki, obrzęku).

Autor (redaktor): Hasło opracowała lek. med. Maria Szubert


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl