Szukaj leku:Inne serwisy:
Google
Twoja wyszukiwarka

TRIBUX

Nazwa handlowa leku: TRIBUX

Nazwa polska leku: TRIMEBUTYNA

Nazwa międzynarodowa leku: Trimebutinum

Nazwa anglojęzyczna leku: TRIMEBUTINE MALEATE

Postaci leku: Tribux - tabletki 100 mg.

Wizytówka leku: Lek przyspieszający ruchy robaczkowe jelit.

Dostępność: Rp

Zalecany: w tzw. zespole jelita drażliwego czyli w zaburzeniach czynności układu pokarmowego objawiających się bólami brzucha, wzdęciami, zaparciami, biegunkami, skurczami jelit; w pooperacyjnej niedrożności jelit spowodowanej zaprzestaniem ruchu robaczkowego.

Działanie: lek, działając na wegetatywny układ nerwowy, przyczynia się do regulacji ruchów robaczkowych jelit i przyspiesza proces opróżniania żołądka.

Niezalecany: przy nadwrażliwości na lek, podczas ciąży (zwłaszcza podczas 3 pierwszych miesięcy). Lek w postaci zawiesiny zawiera cukier.

Dawkowanie: doustne, wg zaleceń lekarza; zwykle 3 razy dziennie po 1 tabletce 100 mg; dawki dla dzieci lekarz ustala indywidualnie w zależności od wieku.

Możliwe skutki uboczne: skórne reakcje alergiczne, zmęczenie, wymioty.

Inne leki z tej grupy: Debretin, Debridat, Tribux.


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl