Szukaj leku:Inne serwisy:
Google
Twoja wyszukiwarka

POSORUTIN

Nazwa handlowa leku: POSORUTIN

Nazwa polska leku: TROKSERUTYNA

Nazwa międzynarodowa leku: Troxerutinum

Nazwa anglojęzyczna leku: TROXERUTIN

Postaci leku: Posorutin - krople do oczu 50 mg/ml.

Wizytówka leku: Lek wpływający korzystnie na elastyczność naczyń.

Dostępność: Rp

Zalecany: jako lek wspomagający w łagodnych formach zmian w naczyniach oczu oraz w wylewach podspojówkowych na tle cukrzycy; w zapobieganiu powikłaniom cukrzycy takim jak zaćma cukrzycowa, zmiany w siatkówce oka i inne.

Działanie: ochronne na najdrobniejsze naczynia krwionośne - naczynia włosowate; lek przywraca im naturalną elastyczność oraz zmniejsza przepuszczalność dla osocza krwi, zmniejszając jego przenikanie do tkanek - działa przeciwobrzękowo. Hamując skupianie się płytek krwi oraz krwinek czerwonych, ułatwia przepływ krwi przez naczynia włosowate.

Niezalecany: przy nadwrażliwości na lek; przy używaniu miękkich soczewek kontaktowych.

Dawkowanie: zewnętrznie, wg zaleceń lekarza; zwykle 1 kroplę 3 razy dziennie wprowadzać do worka spojówkowego. Zawartość flakonu należy zużyć w ciągu 6 tygodni po jego otwarciu.

Autor (redaktor): Redakcja merytoryczna hasła mgr farmacji Magdalena Kurzyp


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl