Szukaj leku:Inne serwisy:
Google
Twoja wyszukiwarka

VENORUTON

Nazwa handlowa leku: VENORUTON

Nazwa polska leku: TROKSERUTYNA

Nazwa międzynarodowa leku: o-beta-hydroxyethyl-rutosidum / Betahydroxyethylrutosidum

Nazwa anglojęzyczna leku: O-ß-HYDROXYETHYLO-RUTOSIDES (TROXERUTIN)

Postaci leku: Venoruton 300 - kapsułki 300 mg; Venoruton forte - kapsułki 500 mg (Rp).

Wizytówka leku: Lek wpływający korzystnie na elastyczność naczyń.

Dostępność: Bez recepty/Rp

Zalecany: w zaburzeniach krążenia żylnego, w owrzodzeniach podudzi, w leczeniu żylaków, w zakrzepowym zapaleniu żył, w obrzękach spowodowanych nadmierną przepuszczalnością najdrobniejszych naczyń krwionośnych dla osocza krwi, w skłonności do krwotoków, wybroczyn, w skórnych i śluzówkowych powikłaniach leczenia promieniami jonizującymi.

Działanie: ochronne na najdrobniejsze naczynia krwionośne - naczynia włosowate, przywraca im naturalną elastyczność oraz zmniejsza ich przepuszczalność dla osocza krwi, zmniejszając jego przenikanie do tkanek - działa przeciwobrzękowo. Hamując skupianie się płytek krwi oraz krwinek czerwonych, ułatwia przepływ krwi przez naczynia włosowate.

Niezalecany: przy nadwrażliwości na lek.

Dawkowanie: doustnie, dorośli początkowo 2-3 razy 1 kapsułka 300 mg na dobę, następnie po 2-4 tygodniach - 1 kapsułka 300 mg na dobę. Venoruton forte: 1 tabletka (500 mg) 2 razy dziennie. Kapsułki i tabletki należy połykać w całości w czasie jedzenia.

Możliwe skutki uboczne: bardzo rzadko zaburzenia żołądkowo-jelitowe, napadowe zaczerwienienie twarzy, bóle głowy, pokrzywka (występują jedynie u osób nadwrażliwych na lek).

Inne leki z tej grupy: Posorutin, Rutoven, Troxeratio, Trroxerutin, Troxevasin, Venolan, Venotrex


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl