Szukaj leku:Inne serwisy:
Google
Twoja wyszukiwarka

MYKODERMINA

Nazwa handlowa leku: MYKODERMINA

Nazwa polska leku: UNDECYLENOWEGO KWASU MONOETANOLOAMID

Nazwa międzynarodowa leku: Mono-N-ethanol-undecylenamidum

Nazwa anglojęzyczna leku: UNDECYLENIC ACID

Postaci leku: Mykodermina - płyn do stosowania na skórę, maść (60 mg/g); puder leczniczy (30 mg/g monoetanoloamidu kwasu undecylenowego i 100 mg/g undecylanu cynkowego).

Wizytówka leku: Lek przeciwgrzybiczy, do użytku zewnętrznego.

Dostępność: Rp

Zalecany: w grzybicach skóry, zwłaszcza pachwin, pach i stóp.

Działanie: jest lekiem złożonym, którego podstawowym składnikiem jest kwas undecylenowy i jego sole wykazujące działanie przeciwgrzybicze oraz słabe przeciwbakteryjne. Puder zawiera dodatkowo związki cynku.

Niezalecany: przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki; przy ostrym stanie zapalnym skóry lub jej uszkodzeniach; preparatu nie należy stosować na błony śluzowe; ostrożnie stosować u małych dzieci.

Dawkowanie: zewnętrznie, wg zaleceń lekarza; zwykle miejsca chore smaruje się lub zasypuje 2-3 razy dziennie przez 4-6 tygodni, nawet jeśli objawy zakażenia ustąpią wcześniej.

Możliwe skutki uboczne: może wystąpić podrażnienie, pieczenie skóry.

Autor (redaktor): Redakcja merytoryczna hasła mgr farmacji Magdalena Kurzyp


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl