Szukaj leku:Inne serwisy:
Google
Twoja wyszukiwarka

BETASERC

Nazwa handlowa leku: BETASERC

Nazwa polska leku: BETAHISTYNA

Nazwa międzynarodowa leku: Betahistini dihydrochloridum

Nazwa anglojęzyczna leku: BETAHISTINE

Postaci leku: Betaserc - tabletki 8 mg, 24 mg.

Wizytówka leku: Lek poprawiający ukrwienie błędnika.

Dostępność: Rp

Zalecany: przy chorobach ucha wewnętrznego (np. choroba Meniera) i innych, objawiających się zawrotami głowy, szumem w uszach i narastającym upośledzeniem słuchu.

Działanie: rozkurcza naczynia krwionośne błędnika, dzięki czemu poprawia się jego ukrwienie; zmniejsza zawroty głowy, redukuje szum w uszach i hamuje postępowanie upośledzenia słuchu.

Niezalecany: przy nadwrażliwości na lek, podczas ciąży, dzieciom do lat 14; chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy, astmie oskrzelowej, guzie chromochłonnym.

Współdziałanie: leki przeciwuczuleniowe (antyhistaminowe, np. Claritine, Clemastin, Diphergan, Zyrtec) zmniejszają skuteczność jego działania.

Dawkowanie: doustne, wg zaleceń lekarza; zwykle 24-48 mg dziennie w 2-3 dawkach, najlepiej w trakcie posiłku.

Możliwe skutki uboczne: rzadko - wysypki oraz nudności.

Inne leki z tej grupy: Betaserc, Histimerck 8, 16, Microser, Neatin.

Autor (redaktor): Redakcja merytoryczna hasła mgr farmacji Magdalena Kurzyp


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl