Szukaj leku:Inne serwisy:
Google
Twoja wyszukiwarka

VINPOTON

Nazwa handlowa leku: VINPOTON

Nazwa polska leku: WINPOCETYNA

Nazwa międzynarodowa leku: Vinpocetinum

Nazwa anglojęzyczna leku: VINPOCETINE

Postaci leku: Vinpoton - tabletki 5 mg.

Wizytówka leku: Lek rozszerzający naczynia krwionośne.

Dostępność: Rp

Zalecany: w zaburzeniach krążenia w mózgu, uchu wewnętrznym, siatkówce i naczyniówce oka, rzadziej w chorobach naczyń krwionośnych innych narządów i kończyn.

Działanie: rozszerza mięśnie gładkie naczyń krwionośnych, szczególnie silnie rozszerza naczynia mózgowe, zwiększa przepływ krwi przez mózg, usprawnia krążenie krwi w kończynach, w siatkówce i naczyniówce oka, w narządzie słuchu (pomaga w zaburzeniach słuchu pochodzenia naczyniowego), obniża ciśnienie tętnicze krwi.

Niezalecany: przy nadwrażliwości na lek, podczas ciąży i karmienia piersią; przy zaburzeniach rytmu serca oraz ostrej chorobie niedokrwiennej serca.

Dawkowanie: doustne, wg zaleceń lekarza; zwykle dorośli początkowo 3 razy dziennie po 5-10 mg (1-2 tabletki), w leczeniu przewlekłym 3 razy dziennie po 5 mg (1 tabletka). Uwaga: podczas długotrwałego leczenia należy okresowo kontrolować obraz krwi (morfologię).

Możliwe skutki uboczne: niekiedy może wystąpić przejściowy spadek ciśnienia tętniczego krwi, rzadziej znaczne przyspieszenie czynności serca zakłócające krążenie krwi.

Inne leki z tej grupy: Cavinton, Cavinton Forte, Vicebrol, Vinpocetine, Vinpoton.


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl