Szukaj leku:Inne serwisy:
Google
Twoja wyszukiwarka

SOLCOSERYL (Żel do oczu)

Nazwa handlowa leku: SOLCOSERYL (Żel do oczu)

Nazwa polska leku: WYCIĄG Z KRWI CIELĘCEJ

Nazwa międzynarodowa leku: Sucha masa bezbiałkowego dializatu z krwi cieląt

Nazwa anglojęzyczna leku: Solcoseryl

Postaci leku: Solcoseryl - żel do oczu 8,3 mg/g.

Wizytówka leku: Lek poprawiający gojenie się tkanek.

Dostępność: Rp

Ostrzeżenia: Lek może upośledzać widzenie; po zastosowaniu preparatu przez co najmniej 20 minut nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Zalecany: w owrzodzeniach rogówki różnego pochodzenia, w urazach rogówki, w oparzeniach rogówki termicznych i chemicznych, w pęcherzykowej dystrofii rogówki, w zapaleniu porażennym rogówki, w zmianach zwyrodnieniowych rogówki i spojówek.

Działanie: jest bezbiałkowym wyciągiem z krwi cielęcej, ułatwia wykorzystanie tlenu w tkankach, zwłaszcza w warunkach niedotlenienia oraz przyspiesza transport substancji odżywczych do wnętrza komórek. W wyniku tego działania są przyspieszane i pobudzane procesy ziarninowania i gojenia się tkanek, pochłaniające dużo energii.

Niezalecany: przy nadwrażliwości na lek.

Współdziałanie: może wpływać na stosowane miejscowo leki przeciwwirusowe, osłabiając ich działanie.

Dawkowanie: miejscowo, wg zaleceń lekarza; zwykle 3-4 razy dziennie 1 kropla żelu do worka spojówkowego.

Możliwe skutki uboczne: lek może upośledzać widzenie przez około 20 minut po zastosowaniu, może też spowodować pieczenie oka.

Autor (redaktor): Redakcja merytoryczna hasła mgr farmacji Magdalena Kurzyp


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl