Szukaj leku:Inne serwisy:
Google
Twoja wyszukiwarka

METHIOVIT

Nazwa handlowa leku: METHIOVIT

Nazwa międzynarodowa leku: preparat złożony

Postaci leku: Methiovit - tabletki powlekane.

Wizytówka leku: Preparat wielowitaminowy stosowany w chorobach wątroby.

Dostępność: Rp

Zalecany: w wirusowym uszkodzeniu wątroby lub uszkodzeniu na skutek działania substancji toksycznych, w stłuszczeniu wątroby, we wczesnym okresie marskości wątroby, po długotrwałej chemioterapii.

Współdziałanie: zawiera witaminy B1, B2, B6, B12, E, PP, pantotenian wapnia, kwas foliowy, aminokwas - metioninę oraz cholinę - związek biorący udział w przemianie tłuszczów w organizmie. Zespół witamin B oraz pozostałe składniki witaminowe biorą udział w komórkowej przemianie materii, między innymi w przemianach tłuszczów w organizmie. Methiovit wpływa na usprawnienie przemiany materii, zwłaszcza przemiany tłuszczów, poprawia czynność wątroby.

Dawkowanie: doustne, wg zaleceń lekarza, dorośli zwykle 2-3 razy dziennie 1-3 tabletki po jedzeniu.

Autor (redaktor): Redakcja merytoryczna hasła mgr farmacji Magdalena Kurzyp


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl