Szukaj leku:Inne serwisy:
Google
Twoja wyszukiwarka

MILOCARDIN

Nazwa handlowa leku: MILOCARDIN

Nazwa międzynarodowa leku: preparat złożony

Postaci leku: Milocardin - krople doustne.

Wizytówka leku: Lek uspokajający.

Dostępność: Rp

Ostrzeżenia: Lek może upośledzać sprawność psychofizyczną; należy zachować ostrożność przy prowadzeniu pojazdów i obsłudze maszyn.

Zalecany: w łagodnych postaciach nerwicy, w zaburzeniach czynnościowych narządów wewnętrznych na tle nerwowym, w emocjonalnym przyspieszeniu czynności serca, w nasilonej perystaltyce jelita grubego.

Działanie: zależy od sumy działania składników. Fenobarbital (Luminalum), bromizowal oraz alkohol etylowy - działają uspokajająco i nasennie, olejek chmielowy działa słabo rozkurczowo na mięśnie gładkie narządów wewnętrznych i uspokajająco, olejek miętowy - nasila wydzielanie soku żołądkowego, działa przeciwwzdęciowo.

Niezalecany: przy nadwrażliwości na lek lub na leki nasenne z grupy barbituranów (np. Luminalum, Ipronal) a także na brom i olejek miętowy, podczas ciąży i karmienia piersią.

Współdziałanie: nasila działanie innych leków uspokajających i alkoholu.

Dawkowanie: doustne, wg zaleceń lekarza, zwykle po zmieszaniu z niewielką ilością wody lub cukru, dorośli początkowo 2-3 razy dziennie 5-10 kropli, następnie zwiększa się dawkę do 2-3 razy dziennie po 15-20 kropli. W przyspieszonym biciu serca spowodowanym czynnikami emocjonalnymi: 30-40 kropli jednorazowo.

Możliwe skutki uboczne: skórne odczyny alergiczne.

Objawy przedawkowania: głównie senność, na skutek działania zawartego w leku fenobarbitalu (Luminalum).

Autor (redaktor): Redakcja merytoryczna hasła mgr farmacji Magdalena Kurzyp


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl