Szukaj leku:Inne serwisy:
Google
Twoja wyszukiwarka

SIRUPUS TUSSIPINI

Nazwa handlowa leku: SIRUPUS TUSSIPINI

Nazwa międzynarodowa leku: preparat złożony

Postaci leku: Sirupus tussipini - syrop.

Wizytówka leku: Syrop wykrztuśny i przeciwkaszlowy.

Dostępność: Rp

Zalecany: w stanach nieżytowych górnych dróg oddechowych połączonych z kaszlem.

Działanie: płynny wyciąg sosnowy - działa wykrztuśnie, przeciwbakteryjnie i nieznacznie moczopędnie; wyciąg z kopru włoskiego - działa przeciwuczuleniowo, rozkurczowo na mięśnie gładkie narządów wewnętrznych, uspokajająco, żółciopędnie; ziele glistnika - działa wykrztuśnie, rozkurczowo na mięśnie gładkie narządów wewnętrznych; mleczan wapnia - działa przeciwzapalnie, przeciwuczuleniowo oraz przeciwkrwotocznie.

Niezalecany: przy nadwrażliwości na lek, dzieciom poniżej 4. roku życia. Nie należy stosować syropu podczas napadu astmy oskrzelowej ani przy ostrej niewydolności oddechowej.

Dawkowanie: doustne, dorośli 3-4 razy dziennie 1 łyżkę stołową syropu; dzieci 3 razy dziennie 1 łyżeczkę do herbaty.

Autor (redaktor): Redakcja merytoryczna hasła mgr farmacji Magdalena Kurzyp


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl