Szukaj leku:Inne serwisy:
Google
Twoja wyszukiwarka

MYCOSPOR ONYCHOSET

Nazwa handlowa leku: MYCOSPOR ONYCHOSET

Nazwa polska leku: BIFONAZOL + MOCZNIK

Nazwa międzynarodowa leku: Bifonazolum + Urea

Nazwa anglojęzyczna leku: BIFONAZOLE + UREA

Postaci leku: Mycospor Onychoset - zestaw do paznokci: maść (10 mg/g bifonazolu i 400 mg/g mocznika) + skrobak + plaster wodoodporny.

Wizytówka leku: Lek przeciw grzybicy paznokci, do użytku zewnętrznego.

Dostępność: Rp

Zalecany: w grzybicach paznokci wywoływanych przez pleśnie, drożdżaki i dermatofity.

Działanie: przeciwgrzybicze (oraz przeciwbakteryjne) poprzez oddziaływanie hamujące syntezę składników błony komórkowej grzybów pasożytniczych.

Niezalecany: przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki, ostrożnie stosuje się podczas pierwszych 3 miesięcy ciąży.

Dawkowanie: zewnętrznie, wg zaleceń lekarza; zwykle paznokcie, uprzednio wymoczone przez 10 minut w ciepłej wodzie smaruje się maścią raz dziennie przez 1 do 2 tygodni. Posmarowane należy owinąć plastrem wodoodpornym. Przy codziennej zmianie plastra, przed smarowaniem, należy usunąć zmiękczoną warstwę paznokcia za pomocą skrobaka. Leczenie kontynuować kremem przez następne 4 tygodnie.

Możliwe skutki uboczne: słabe pieczenie paznokci, zaczerwienienie, łuszczenie się płytki paznokcia.

Autor (redaktor): Redakcja merytoryczna hasła mgr farmacji Magdalena Kurzyp


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl