Szukaj leku:Inne serwisy:
Google
Twoja wyszukiwarka

MIFLONIDE

Nazwa handlowa leku: MIFLONIDE

Nazwa polska leku: BUDEZONID

Nazwa międzynarodowa leku: Budesonidum

Nazwa anglojęzyczna leku: BUDESONIDE

Postaci leku: Miflonide - proszek do inhalacji w kapsułkach 200 mcg, 400 mcg.

Wizytówka leku: Syntetyczny hormon kory nadnerczy do stosowania miejscowego, lek przeciwzapalny i przeciwalergiczny.

Dostępność: Rp

Zalecany: w astmie oskrzelowej, w przewlekłym nieżycie spastycznym oskrzeli. Lek stosowany jest w aerozolu do wdechów w przewlekłym leczeniu choroby, w zapobieganiu napadom lub zaostrzeniom - lek nie przerywa napadów duszności.

Działanie: glikokortykosteroid, syntetyczna pochodna hormonu kory nadnerczy - kortyzolu, o silnym działaniu przeciwzapalnym i przeciwalergicznym. Lek stosowany jest tylko miejscowo, działa silniej w obrębie oskrzeli niż gardła.

Niezalecany: przy nadwrażliwości na lek, podczas ciąży i karmienia piersią; przy wirusowych, grzybiczych lub bakteryjnych zakażeniach układu oddechowego należy zachować ostrożność - w przypadku podejrzenia infekcji należy porozumieć się z lekarzem.

Dawkowanie: wziewne, wg zaleceń lekarza; zwykle dorośli 2 razy dziennie po 1-2 wdechy preparatu 200 mcg lub 1 wdech preparatu 400 mcg; po osiągnięciu poprawy stanu zdrowia dawkę można zmniejszyć. Po użyciu preparatu należy przemyć usta wodą w celu zapobieżenia grzybicy.

Możliwe skutki uboczne: niekiedy podrażnienie gardła, chrypka, kaszel, kichanie; rzadko skurcz oskrzeli, wysypki, obrzęki; przy długotrwałym stosowaniu dużych dawek - grzybice jamy ustnej i gardła.

Inne leki z tej grupy: Budesonid mite, Budesonid forte, Budiair, Horacort mite, Horacort forte, Miflonide, Neplit Easyhaler 100, 200, 400, Pulmicort, Pulmicort Turbuhaler, Ribuspir, Tafen Novolizer 200 mcg.


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl