Szukaj leku:Inne serwisy:
Google
Twoja wyszukiwarka

SUPREMIN

Nazwa handlowa leku: SUPREMIN

Nazwa polska leku: BUTAMIRAT

Nazwa międzynarodowa leku: Butamiratum / Butamirati citras

Nazwa anglojęzyczna leku: BUTAMIRATE CITRATE

Postaci leku: Supremin - syrop 4 mg/5 ml; Supremin - krople 5 mg/ml (Rp).

Wizytówka leku: Lek przeciwkaszlowy.

Dostępność: Bez recepty/Rp

Zalecany: w ostrym, suchym kaszlu różnego pochodzenia, jest także stosowany u dzieci.

Działanie: przeciwkaszlowe, zmniejsza odruchy kaszlowe.

Niezalecany: przy nadwrażliwości na lek, podczas 3 pierwszych miesięcy ciąży i karmienia piersią; przy fenyloketonurii, niewydolności oddechowej.

Dawkowanie: doustne, wg zaleceń lekarza; zwykle dorośli do czterech razy dziennie po 15 ml syropu, dzieci powyżej 12 lat do trzech razy dziennie po 15 ml syropu; dzieci 7-12 lat do trzech razy dziennie po 10 ml, dzieci 3-6 lat 3 razy dziennie po 5 ml syropu. Krople doustne dla dzieci w wieku 2-3 lat - 15 kropli 4 razy na dobę, dzieci starsze - 25 kropli 4 razy na dobę. Lek należy przyjmować przed jedzeniem, nie stosować długotrwale.

Autor (redaktor): Redakcja merytoryczna hasła mgr farmacji Magdalena Kurzyp


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl