Szukaj leku:Inne serwisy:
Google
Twoja wyszukiwarka

CEROXIM

Nazwa handlowa leku: CEROXIM

Nazwa polska leku: CEFUROKSYM

Nazwa międzynarodowa leku: Cefuroximum

Nazwa anglojęzyczna leku: CEFUROXIME AXETIL

Postaci leku: Ceroxim - proszek do sporządzania zawiesiny doustnej 125 mg/5 ml oraz 250 mg/5 ml; tabletki powlekane 125 mg, 250 mg i 500 mg.

Wizytówka leku: Lek przeciwbakteryjny, antybiotyk beta-laktamowy, cefalosporyna.

Dostępność: Rp

Dawkowanie: doustne, wg zaleceń lekarza, dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia zazwyczaj 250 mg co 12 godzin; w zakażeniach cięższych 500 mg co 12 godzin przez 7-10 dni; w boreliozie 500 mg co 12 godzin przez 20 dni; w ostrej niepowikłanej rzeżączce jednorazowo 1000 mg; dzieciom powyżej 3 miesiąca życia: 20 mg na kilogram masy ciała na dobę co 12 godzin, nie więcej niż 250 mg na dobę (wyjątkowo do 500 mg na dobę w zapaleniu ucha środkowego u dzieci powyżej 3 roku życia). Długość kuracji ustala lekarz, z reguły po zakończeniu leczenia należy zgłosić się do kontroli. Tabletki należy w połykać całości, po posiłkach, zawiesinę - w trakcie posiłku.

Autor (redaktor): Hasło opracowała lek. med. Maria Szubert


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl