Szukaj leku:Inne serwisy:
Google
Twoja wyszukiwarka

CHLORCHINALDIN (Maść)

Nazwa handlowa leku: CHLORCHINALDIN (Maść)

Nazwa polska leku: CHLORCHINALDOL

Nazwa międzynarodowa leku: Chlorquinaldolum

Nazwa anglojęzyczna leku: CHLORQUINALDOL

Postaci leku: Chlorchinaldin - maść 30 mg/g.

Wizytówka leku: Lek przeciwbakteryjny do użytku zewnętrznego.

Dostępność: Rp

Zalecany: w leczeniu ropnych stanów zapalnych skóry oraz nieżytu błony śluzowej nosa.

Działanie: bakteriobójcze na szereg szczepów bakterii, w tym na gronkowce, paciorkowce, pałeczki i inne; działa również pierwotniakobójczo i na niektóre szczepy grzybów chorobotwórczych. Lek przyspiesza odnowę zmienionego zapalnie nabłonka.

Niezalecany: przy nadwrażliwości na lek.

Współdziałanie: podczas leczenia nie należy jednocześnie stosować Sterinolu oraz związków metali, np. żelaza a także związków jodu, ponieważ osłabiają one działanie leku.

Dawkowanie: zewnętrznie, wg zaleceń lekarza; zwykle 2-3 razy dziennie smaruje się cienką warstwą maści chorobowo zmienioną powierzchnię skóry i nakłada jałową gazę.

Możliwe skutki uboczne: swędzenie, pieczenie, zaczerwienienie, wysuszenie skóry.

Autor (redaktor): Redakcja merytoryczna hasła mgr farmacji Magdalena Kurzyp


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl