Szukaj leku:Inne serwisy:
Google
Twoja wyszukiwarka

CHLORCHINALDIN H

Nazwa handlowa leku: CHLORCHINALDIN H

Nazwa polska leku: CHLORCHINALDOL + HYDROKORTYZON

Nazwa międzynarodowa leku: Chlorquinaldolum + Hydrocortisoni acetas

Nazwa anglojęzyczna leku: CHLORQUINALDOL + HYDROCORTISONE ACETATE

Postaci leku: Chlorchinaldin H - maść (30 mg/g chlorchinaldolu i 10 mg/g octanu hydrokortyzonu).

Wizytówka leku: Lek przeciwbakteryjny i przeciwzapalny do użytku zewnętrznego.

Dostępność: Rp

Zalecany: w leczeniu stanów zapalnych skóry, ropnych powikłań schorzeń alergicznych skóry i owrzodzeń podudzi.

Działanie: bakteriobójcze na szereg szczepów bakterii, w tym na gronkowce, paciorkowce, pałeczki i inne; działa również pierwotniakobójczo i na niektóre szczepy grzybów chorobotwórczych. Lek przyspiesza odnowę zmienionego zapalnie nabłonka oraz, dzieki dodatkowi hydrokortyzonu działa przeciwzapalnie, przeciwwysiękowo, przeciwuczuleniowo I przeciwświądowo.

Niezalecany: przy nadwrażliwości na lek. Preparat nie może być stosowany w wirusowych (opryszczka), gruźliczych I kiłowych zakażeniach skóry, ponieważ zmniejsza odporność miejscową i może doprowadzić do rozszerzenia się zakażenia. Należy unikać długiego i częstego stosowania na duże powierzchnie skóry, szczególnie dotyczy to kobiet w ciąży i karmiących.

Współdziałanie: podczas leczenia nie należy jednocześnie stosować Sterinolu oraz związków metali, np. żelaza a także związków jodu, ponieważ osłabiają one działanie leku.

Dawkowanie: zewnętrznie, wg zaleceń lekarza; zwykle 1-2 razy dziennie smaruje się cienką warstwą maści chorobowo zmienioną powierzchnię skóry i nakłada jałową gazę; w okolicach twarzy jedynie przez krótki czas.

Możliwe skutki uboczne: swędzenie, pieczenie, zaczerwienienie, wysuszenie skóry.


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl