Szukaj leku:Inne serwisy:
Google
Twoja wyszukiwarka

CHLOROCYCLINUM 3%

Nazwa handlowa leku: CHLOROCYCLINUM 3%

Nazwa polska leku: CHLORTETRACYKLINA

Nazwa międzynarodowa leku: Chlortetracyclini hydrochloridum / Chlortetracyclinum

Nazwa anglojęzyczna leku: CHLORTETRACYCLINE HYDROCHLORIDE

Postaci leku: Chlorocyclinum 3% - maść 30 mg/g.

Wizytówka leku: Lek przeciwbakteryjny, antybiotyk tetracyklinowy, do użytku zewnętrznego.

Dostępność: Rp

Zalecany: w leczeniu miejscowym bakteryjnych zakażeń i ropnych chorób skóry, w ropnych powikłaniach alergicznych chorób skóry, odmrożeń, oparzeń, w czyraczności, wyprzeniach bakteryjnych.

Działanie: jest antybiotykiem o szerokim zakresie działania przeciwbakteryjnego, działa również na niektóre inne drobnoustroje, takie jak niektóre riketsje i wirusy. Działanie leku polega na zahamowaniu powstawania związków chemicznych niezbędnych do życia oraz mnożenia się bakterii.

Niezalecany: przy nadwrażliwości na lek lub na antybiotyki z grupy tetracyklin (Doxycyclinum, Tetracyclinum), podczas ciąży i karmienia piersią, dzieciom do 12 roku życia; przy ciężkich schorzeniach wątroby.

Dawkowanie: zewnętrznie, wg zaleceń lekarza; zwykle smaruje się chorobowo zmienione miejsca kilka razy dziennie cienką warstwą maści. Można nakładać maść rozsmarowaną na jałowej gazie. Przechowywać w lodówce.

Możliwe skutki uboczne: niekiedy skórne odczyny alergiczne; dodatkowe zakażenia opornymi na ten antybiotyk bakteriami lub drożdżakami; wyjątkowo złuszczające zapalenie skóry.

Autor (redaktor): Redakcja merytoryczna hasła mgr farmacji Magdalena Kurzyp


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl