Szukaj leku:Inne serwisy:
Google
Twoja wyszukiwarka

OTINUM

Nazwa handlowa leku: OTINUM

Nazwa polska leku: CHOLINY SALICYLAN

Nazwa międzynarodowa leku: Cholini salicylas

Nazwa anglojęzyczna leku: CHOLINE SALICYLATE

Postaci leku: Otinum - krople do uszu 0,2 g/g.

Wizytówka leku: Lek przeciwbólowy i przeciwzapalny, do użytku zewnętrznego.

Dostępność: Rp

Zalecany: w ostrym nieżytowym zapaleniu ucha środkowego, w zapaleniu błony bębenkowej, zapaleniu przewodu słuchowego zewnętrznego oraz przed płukaniem przewodu słuchowego w przypadkach stwardniałej woszczyny.

Działanie: jest lekiem o miejscowym działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym, z tej samej grupy leków co aspiryna (Aspirin, Polopiryna) i Sachol. Nie wywiera działania ogólnego.

Niezalecany: przy nadwrażliwości na lek lub na salicylany (np. Aspirin, Asprocol, Polopiryna, Sachol, Salicylamidum).

Dawkowanie: miejscowe, dorosłym w pozycji leżącej z uchem zwróconym do góry wkraplać do przewodu słuchowego po 3-4 krople 3-4 razy dziennie, po zakropleniu zachować przez kilka minut tę pozycję.

Inne leki z tej grupy: Otinum, Ototalgin.

Autor (redaktor): Redakcja merytoryczna hasła mgr farmacji Magdalena Kurzyp


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl