Szukaj leku:Inne serwisy:
Google
Twoja wyszukiwarka

CONDRAL

Nazwa handlowa leku: CONDRAL

Nazwa polska leku: CHONDROITYNY SIARCZAN

Nazwa międzynarodowa leku: Chondroitini sulfas

Nazwa anglojęzyczna leku: CHONDROITIN SULPHATE

Postaci leku: Condral - kapsułki 400 mg; granulat do przygotowywania roztworu 200 mg/g.

Wizytówka leku: Lek przeciwdziałający degeneracji chrząstki.

Dostępność: Rp

Zalecany: przy chorobie zwyrodnieniowej stawów, zmianach pourazowych stawów.

Działanie: główny składnik leku - siarczan chondroityny jest niezbędny do tworzenia się substancji podstawowej chrząstki, wzmacnia jej wytrzymałość mechaniczną i poprawia elastyczność.

Niezalecany: przy nadwrażliwości na lek, w okresie ciąży i karmienia piersią, przy chorobach alergicznych np. astmie, atopowym zapaleniu skóry.

Dawkowanie: doustnie, wg zaleceń lekarza, zwykle 2-3 razy dziennie po 1 saszetce lub kapsułce przez co najmniej 3 tygodnie. Zawartość saszetki należy rozpuścić w małej ilości wody. Jedynie długotrwałe stosowanie preparatu daje widoczną poprawę.

Możliwe skutki uboczne: krótkotrwałe dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, takie jak: biegunka, zaparcia, wzdęcia oraz bóle w nadbrzuszu. Mogą wystąpić reakcje uczuleniowe: świąd skóry, rumień, duszność.

Autor (redaktor): Hasło opracowała lek. med. Maria Szubert


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl