Szukaj leku:Inne serwisy:
Google
Twoja wyszukiwarka

DIFFERIN

Nazwa handlowa leku: DIFFERIN

Nazwa polska leku: ADAPALEN

Nazwa międzynarodowa leku: Adapalenum

Nazwa anglojęzyczna leku: ADAPALENE

Postaci leku: Differin - krem 1 mg/g; żel 1 mg/g.

Wizytówka leku: Lek przeciwtrądzikowy, do użytku zewnętrznego.

Dostępność: Rp

Zalecany: w trądziku pospolitym, zwłaszcza w jego postaci grudkowo-krostkowej oraz zaskórnikowej.

Działanie: łatwo przenika do skóry i gruczołów łojowych, działając tam przeciwbakteryjnie oraz przeciwzapalnie, co utrudnia powstawanie zmian trądzikowych, zmienia sposób rogowacenia w mieszkach włosowych, działa nieznacznie złuszczająco na naskórek.

Niezalecany: przy nadwrażliwości na lek, w okresie ciąży i karmienia piersią.

Współdziałanie: nie należy stosować z innymi preparatami z grupy retinoidów (Isotrex, Isotrexin), nie należy stosować z innymi preparatami działającymi na skórę drażniąco, a przed zastosowaniem innych miejscowych leków przeciwtrądzikowych (Davercin, Clindacne, Benzopur) należy skonsultować się z lekarzem.

Dawkowanie: zewnętrzne, wg zaleceń lekarza, na umytą i dokładnie osuszoną skórę twarzy, dekoltu, pleców nanosić cienką warstwę leku raz dziennie, najlepiej wieczorem. Czas leczenia wynosi około 3 miesięcy. Należy unikać kontaktu z błonami śluzowymi, nie stosować w okolicy oczu. Po nałożeniu kremu/żelu należy dokładnie umyć ręce. Podczas kuracji nie należy stosować kosmetyków przeznaczonych dla cery trądzikowej; jedynie w razie potrzeby stosować kremy nawilżające.

Możliwe skutki uboczne: pieczenie, zaczerwienienie, podrażnienie skóry w miejscu stosowania leku.

Autor (redaktor): Hasło opracowała lek. med. Maria Szubert; redakcja merytoryczna hasła mgr farmacji Magdalena Kurzyp.


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl