Szukaj leku:Inne serwisy:
Google
Twoja wyszukiwarka

BATRAFEN (Lakier do paznokci)

Nazwa handlowa leku: BATRAFEN (Lakier do paznokci)

Nazwa polska leku: CYKLOPIROKS

Nazwa międzynarodowa leku: Ciclopiroxum / Ciclopiroxi olaminum

Nazwa anglojęzyczna leku: Ciclopirox

Postaci leku: Batrafen - lakier do paznokci 80 mg/g.

Wizytówka leku: Lek przeciwgrzybiczy, do użytku zewnętrznego.

Dostępność: Rp

Zalecany: przy grzybicach paznokci.

Działanie: przeciwgrzybicze wobec różnych rodzajów grzybów; dodatkowe działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne.

Niezalecany: przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki, podczas ciąży i karmienia piersią (chyba, że lekarz uzna za niezbędny ten rodzaj leczenia), dzieciom.

Dawkowanie: zewnętrznie, wg zaleceń lekarza; zwykle raz dziennie płytkę paznokciową dokładnie oczyszczoną i zeszlifowaną pilnikiem (w taki sposób, aby uzyskać szorstką powierzchnię) pokrywa się cienką warstwą lakieru. Po tygodniu zmywaczem do paznokci usuwa się lakier, płytkę oczyszcza się i szlifuje pilnikiem, po czym ponownie pokrywa się lakierem przez kolejne dni tygodnia. Leczenie trwa do 6 miesięcy. Podczas stosowania preparatu nie należy używać kosmetycznych lakierów do paznokci. Butelkę z lakierem należy przechowywać w ciemności.

Możliwe skutki uboczne: podrażnienie skóry, zaczerwienienie i łuszczenie się skóry w okolicy płytki paznokciowej.

Autor (redaktor): Redakcja merytoryczna hasła mgr farmacji Magdalena Kurzyp


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl