Szukaj leku:Inne serwisy:
Google
Twoja wyszukiwarka

ACUDEX

Nazwa handlowa leku: ACUDEX

Nazwa polska leku: DEKSTRANOMER

Nazwa międzynarodowa leku: Dextranomerum

Nazwa anglojęzyczna leku: Dextranomer

Postaci leku: Acudex - puder leczniczy 4 g.

Wizytówka leku: Lek przyspieszający gojenie ran oraz tworzenie blizn, do użytku zewnętrznego.

Dostępność: Rp

Zalecany: przy leczeniu oparzeń, owrzodzeń i ran trudno gojących się, również po operacjach, przy odleżynach a także w owrzodzeniach podudzi i stopie cukrzycowej.

Działanie: wchłania wydzielinę z rany, oddziela tkanki martwicze; osusza ranę, oczyszcza ją i przyspiesza proces gojenia (ziarninowania).

Niezalecany: przy nadwrażliwości na lek; należy zachować ostrożność w przypadku ran głębokich, zakażonych.

Dawkowanie: zewnętrznie, wg zaleceń lekarza; zwykle ranę oczyszczoną wodą utlenioną 3% lub 0,9% roztworem soli fizjologicznej należy posypać grubo zasypką i założyć jałowy opatrunek, czynność powtarzać 2-5 razy na dobę; ranę za każdym razem oczyścić.

Możliwe skutki uboczne: rzadko - ból w miejscu zastosowania.

Autor (redaktor): Redakcja merytoryczna hasła mgr farmacji Magdalena Kurzyp


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl