Szukaj leku:Inne serwisy:
Google
Twoja wyszukiwarka

POLVIR

Nazwa handlowa leku: POLVIR

Nazwa polska leku: DENOTIWIR

Nazwa międzynarodowa leku: Denotivirum

Nazwa anglojęzyczna leku: DENOTIVIR

Postaci leku: Polvir - krem 30 mg/g.

Wizytówka leku: Lek przeciwwirusowy i przeciwbakteryjny, do użytku zewnętrznego.

Dostępność: Rp

Zalecany: w opryszczce wargowej zwykłej lub nawrotowej, w wyprysku kontaktowym i dziecięcym powikłanym zakażeniem bakteryjnym, w alergicznym i łojotokowym zapaleniu skóry, w opryszczce narządów płciowych, w ospie wietrznej, półpaścu, łuszczycy, w krostkowicy dłoni i stóp.

Działanie: zabija wirusy, jest szczególnie skierowany przeciwko wirusom opryszczki. Hamuje także rozwój bakterii, powoduje szybkie ustąpienie dolegliwości, zwłaszcza w półpaścu.

Niezalecany: przy nadwrażliwości na lek, podczas ciąży i karmienia piersią.

Dawkowanie: zewnętrznie, wg zaleceń lekarza; zwykle krem nakłada się kilka razy dziennie cienką warstwą na chore miejsca. Krem najlepiej przechowywać w lodówce.

Możliwe skutki uboczne: rzadko - swędzenie lub podrażnienie.

Inne leki z tej grupy: Polvir, Vratizolin.

Autor (redaktor): Redakcja merytoryczna hasła mgr farmacji Magdalena Kurzyp


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl