Szukaj leku:Inne serwisy:
Google
Twoja wyszukiwarka

FIBROLAN

Nazwa handlowa leku: FIBROLAN

Nazwa polska leku: DEZOKSYRYBONUKLEAZA + FIBRYNOLIZYNA

Nazwa międzynarodowa leku: Desoxyribonucleasum + Fibrinolysinum / Deoxyrybonucleaosum + Fibrinolysinum

Nazwa anglojęzyczna leku: DORNASE ALFA + FIBRINOLYSIN

Postaci leku: Fibrolan - maść z dezoksyrybonukleazą 666j.m./1g i fibrynolizyną 1 j.m./1g.

Wizytówka leku: Lek enzymatyczny wspomagający gojenie, do użytku zewnętrznego.

Dostępność: Rp

Zalecany: do wspomagania gojenia oparzeń, odleżyn, owrzodzeń podudzi, innych głębokich owrzodzeń skóry, ran pourazowych i pooperacyjnych, stanów zapalnych pochwy i szyjki macicy, nadżerek, ran po operacjach na szyjce macicy.

Działanie: enzymy zawarte w maści rozpuszczają włóknik i inne produkty z powierzchni rany, doprowadzając do oczyszczania powierzchni rany i przyspieszając gojenie.

Niezalecany: przy nadwrażliwości na lek lub nadwrażliwości na białko wołowe.

Dawkowanie: miejscowe, wg zaleceń lekarza, zazwyczaj na zmienione chorobowo miejsca lub rany, uprzednio oczyszczone, nakładać cienką warstwę maści co 6-8 godzin; w momencie przypadkowego dostania się leku do oka należy przemyć je dokładnie wodą.

Możliwe skutki uboczne: uczucie pieczenia, obrzęk lub zaczerwienienie w miejscu nałożenia maści.

Autor (redaktor): Hasło opracowała lek. med. Maria Szubert


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl