Szukaj leku:Inne serwisy:
Google
Twoja wyszukiwarka

ZENTEL

Nazwa handlowa leku: ZENTEL

Nazwa polska leku: ALBENDAZOL

Nazwa międzynarodowa leku: Albendazolum

Nazwa anglojęzyczna leku: ALBENDAZOLE

Postaci leku: Zentel - tabletki 200 mg, zawiesina 400 mg/20 ml.

Wizytówka leku: Lek przeciwpasożytniczy.

Dostępność: Rp

Zalecany: w zakażeniach pasożytniczych tasiemcami, glistą ludzką, owsikami, włosogłówką, węgorkiem jelitowym, tęgoryjcem dwunastnicy.

Działanie: przeciwpasożytnicze wobec postaci dorosłych pasożytów i ich larw przez hamowanie wchłaniania glukozy z przewodu pokarmowego do ciał pasożytów.

Niezalecany: przy nadwrażliwości na lek, podczas ciąży.

Dawkowanie: doustne, wg zaleceń lekarza; zwykle jednorazowo, dorośli i dzieci powyżej 2 lat 400 mg; zakażenia tasiemcami i węgorkiem jelitowym wymagają dawki 400 mg na dobę stosowanej przez 3 kolejne dni. Uwaga: kobiety w okresie rozrodczym powinny przyjmować lek podczas pierwszego tygodnia cyklu.

Możliwe skutki uboczne: nudności, wymioty, wzdęcia, bóle brzucha, bóle i zawroty głowy.

Autor (redaktor): Redakcja merytoryczna hasła mgr farmacji Magdalena Kurzyp


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl