Szukaj leku:Inne serwisy:
Google
Twoja wyszukiwarka

VENACORN

Nazwa handlowa leku: VENACORN

Nazwa polska leku: DIHYDROERGOKRYSTYNA + ESKULINA + RUTYNA

Nazwa międzynarodowa leku: Dihydroergocristinum + Esculinum + Rutosidum

Nazwa anglojęzyczna leku: Dihydroergocristine mesylate + Esculoside + Rutoside

Postaci leku: Venacorn - tabletki drażowane 0,58 mg + 1,5 mg + 30 mg.

Wizytówka leku: Lek rozszerzający naczynia krwionośne.

Dostępność: Bez recepty

Zalecany: w leczeniu chorób naczyń krwionośnych, np. w niedokrwieniu kończyn dolnych prowadzącym do chromania przestankowego (utrudnienie chodzenia na skutek bólu spowodowanego niedokrwieniem), w zaburzeniach ukrwienia mózgu, w zapobiegawczym leczeniu migreny pomiędzy napadami, w leczeniu żylaków, w niewydolności układu żylnego, w owrzodzeniach podudzi, w zakrzepowym zapaleniu żył, w zastojach żylnych, w zaburzeniach krążenia żylnego pod opatrunkiem gipsowym.

Działanie: główny składnik preparatu - dihydroergokrystyna zmniejsza napięcie mięśni gładkich ścian naczyń krwionośnych, co prowadzi do rozszerzenia naczyń i spadku ciśnienia tętniczego krwi oraz powoduje poprawę przepływu krwi przez tkanki, w tym także mózg. Pozostałe składniki leku - eskulina i rutyna zmniejszają przepuszczalność ścian najdrobniejszych naczyń krwionośnych (włosowatych), co przeciwdziała tworzeniu się obrzęków, które zazwyczaj powstają z płynu przesiąkającego z naczyń; działają przeciwzapalnie, przeciwalergicznie, przeciwdziałają zastojom żylnym.

Niezalecany: przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki, podczas ciąży i karmienia piersią, przy schorzeniach mięśnia sercowego lub niewydolności krążenia, znacznym obniżeniu ciśnienia krwi, chorobie wrzodowej żołądka lub dwunastnicy.

Dawkowanie: doustne, dorośli początkowo 3 razy dziennie po 2 drażetki przez 7-10 dni, następnie 3 razy dziennie po 1 drażetce przez 2-3 miesiące. Uwaga: leku nie stosuje się na czczo.

Możliwe skutki uboczne: osłabienie łaknienia, nudności, wymioty, bóle i zawroty głowy, zwolnienie czynności serca, nieznaczny spadek ciśnienia tętniczego oraz hipotonia ortostatyczna (czyli spadek ciśnienia tętniczego na skutek zmiany pozycji ciała na pionową lub długiego stania), niekiedy skórne odczyny alergiczne lub zaczerwienienia skóry (przelotne rumieńce).

Inne leki z tej grupy: Anavenol, Venacorn.


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl