Szukaj leku:Inne serwisy:
Google
Twoja wyszukiwarka

PHLEBODIA

Nazwa handlowa leku: PHLEBODIA

Nazwa polska leku: DIOSMINA

Nazwa międzynarodowa leku: Diosminum

Nazwa anglojęzyczna leku: Diosmin

Postaci leku: Phlebodia - tabletki powlekane 600 mg diosminy.

Wizytówka leku: Lek zmniejszający przepuszczalność naczyń.

Dostępność: Rp

Zalecany: w przewlekłej niewydolności żylnej kończyn dolnych, w której występuje uczucie ciężkości i bóle nóg, kurcze nocne, obrzęki np. okolicy kostek wynikające z zaburzeń krążenia żylnego kończyn; w leczeniu żylaków odbytu (hemoroidów) w okresie dolegliwości przewlekłych i zaostrzeń, obrzęku limfatycznego, pomocniczo w leczeniu dolegliwości spowodowanych odleżynami.

Działanie: zwiększa napięcie zbyt wiotkich ścianek żył, zwiększa przepływ krwi przez żyły, poprawia odpływ krwi z kończyn dolnych w kierunku serca, dzięki temu zmniejsza nadciśnienie i zastój krwi w żyłach kończyn dolnych; poprawia przepływ chłonki (limfy) i reguluje przepuszczalność ścianek najdrobniejszych naczyń krwionośnych - naczyń włosowatych, hamując w ten sposób przesiąkanie osocza krwi do tkanek. Działa przeciwzapalnie i zmniejsza nadmierną lepkość krwi, co zapobiega tworzeniu się zakrzepów w miejscach zmienionych żylakowato. Wszystkie te działania powodują ustąpienie dolegliwości i zmniejszenie obrzęków.

Niezalecany: przy nadwrażliwości na lek, w okresie ciąży i karmienia piersią.

Dawkowanie: doustne, wg zaleceń lekarza; w leczeniu niewydolności żył kończyn dolnych zazwyczaj 1 tabletka leku rano na czczo, w zaostrzeniu dolegliwości ze strony żylaków odbytu 2-3 tabletki na dobę, przyjmowane przed posiłkiem, w południe i wieczorem.

Możliwe skutki uboczne: rzadko, niewielkiego stopnia zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (bóle brzucha, nudności, wymioty) i układu nerwowego wegetatywnego (unerwiającego narządy wewnętrzne i naczynia krwionośne).

Inne leki z tej grupy: Otrex 600, Phlebodia.

Autor (redaktor): Hasło opracowała lek. med. Maria Szubert


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl