Szukaj leku:Inne serwisy:
Google
Twoja wyszukiwarka

PELETHROCIN

Nazwa handlowa leku: PELETHROCIN

Nazwa polska leku: DIOSMINA + HESPERYDYNA (FLAWONOIDY)

Nazwa międzynarodowa leku: Diosminum + Hesperidinum

Nazwa anglojęzyczna leku: DIOSMIN + HESPERIDIN

Postaci leku: Pelethrocin - tabletki powlekane (450 mg diosminy i 50 mg hesperydyny).

Wizytówka leku: Lek działający korzystnie na żylne naczynia krwionośne.

Dostępność: Rp

Zalecany: w przewlekłej niewydolności żylnej kończyn dolnych, w której występuje uczucie ciężkości i bóle nóg, kurcze nocne, obrzęki np. okolicy kostek wynikające z zaburzeń krążenia żylnego kończyn. W leczeniu żylaków odbytu (hemoroidów) w okresie dolegliwości przewlekłych i zaostrzeń.

Działanie: jest lekiem złożonym i jego działanie zależy od sumy działania składników, którymi są zmikronizowane frakcje flawonoidów diosminy i hesperydyny. Postać zmikronizowana zapewnia skuteczne i szybkie działanie. Zwiększa napięcie zbyt wiotkich ścianek żył, zwiększa przepływ krwi przez żyły, poprawia przepływ chłonki (limfy) i reguluje przepuszczalność ścianek najdrobniejszych naczyń krwionośnych - naczyń włosowatych, hamując w ten sposób przesiąkanie osocza krwi do tkanek. Działa przeciwzapalnie, zmniejsza obrzęki.

Niezalecany: przy nadwrażliwości na lek, podczas karmienia piersią, podczas ciąży należy zasięgnąć porady ginekologa, a o planowanej ciąży poinformować lekarza.

Dawkowanie: doustnie, wg zaleceń lekarza; zwykle 2 tabletki dziennie (w południe i wieczorem) podczas posiłku. Tabletki należy połykać w całości, z niewielką ilością płynu.

Możliwe skutki uboczne: rzadko, niewielkiego stopnia zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (bóle brzucha, nudności, wymioty.

Inne leki z tej grupy: Detralex, Hesmin, Pelethrocin.


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl