Szukaj leku:Inne serwisy:
Google
Twoja wyszukiwarka

PEVARYL

Nazwa handlowa leku: PEVARYL

Nazwa polska leku: EKONAZOL

Nazwa międzynarodowa leku: Econazoli nitras / Econazolum

Nazwa anglojęzyczna leku: ECONAZOLE NITRATE

Postaci leku: Pevaryl - krem 10 mg/g.

Wizytówka leku: Lek przeciwgrzybiczy, do użytku zewnętrznego

Dostępność: Rp

Zalecany: w grzybicach skóry, paznokci, narządów płciowych, odbytu, owłosionej skóry głowy, łupieżu pstrym, grzybiczym zapaleniu ucha środkowego.

Działanie: przeciwgrzybicze na szereg rodzajów grzybów; mechanizm działania polega na uszkodzeniu błony komórkowej grzyba, zahamowaniu procesu utleniania w komórce grzyba, zahamowaniu powstawania kwasów nukleinowych i białek, czyli substancji niezbędnych do życia komórek grzyba. Lek działa również na niektóre bakterie Gram dodatnie.

Niezalecany: przy nadwrażliwości na lek.

Dawkowanie: zewnętrznie, wg zaleceń lekarza; zwykle krem stosuje się 2 razy dziennie, smarując cienką warstwą zmiany skórne przez 2-6 tygodni, leczenie należy kontynuować przez 7 dni po ustąpieniu objawów. W grzybicy paznokci należy stosować opatrunki zamknięte. Uwaga: nie należy dopuszczać do kontaktu oczu z preparatem.

Możliwe skutki uboczne: niekiedy swędzenie, pieczenie lub miejscowe podrażnienie skóry.

Inne leki z tej grupy: Pevaryl, Pevazol

Autor (redaktor): Redakcja merytoryczna hasła mgr farmacji Magdalena Kurzyp


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl