Szukaj leku:Inne serwisy:
Google
Twoja wyszukiwarka

COFFECORN

Nazwa handlowa leku: COFFECORN

Nazwa polska leku: ERGOTAMINA + KOFEINA

Nazwa międzynarodowa leku: Ergotamini tartras + Coffeinum

Nazwa anglojęzyczna leku: Ergotamine tartrate + Caffeine

Postaci leku: Coffecorn forte - drażetki 100 mg kofeiny i 1 mg ergotaminy, Coffecorn mite - drażetki 25 mg kofeiny i 500 mcg ergotaminy.

Wizytówka leku: Lek przeciwmigrenowy.

Dostępność: Rp

Zalecany: w napadach migreny we wczesnym okresie, w migrenie właściwej, innych uporczywych bólach głowy na tle chorób naczyniowych, bólach głowy w nerwicy, przemęczeniu.

Działanie: jest lekiem złożonym: ergotamina powoduje skurcz naczyń krwionośnych (zastosowanie jej przynosi ulgę w bólach głowy spowodowanych rozszerzeniem naczyń krwionośnych opon mózgowych), pobudzenie ośrodka nerwu błędnego i zahamowanie ośrodków współczulnych. Kofeina wykazuje przeciwstawne działanie na naczynia krwionośne - jednocześnie kurczące i rozszerzające. W niewielkim stopniu podnosi ciśnienie tętnicze. Działa pobudzająco na układ nerwowy.

Niezalecany: przy nadwrażliwości na lek, podczas ciąży; przy chorobie wieńcowej, zawale serca, zaburzeniach krążenia lub nadciśnieniu tętniczym, przy zaburzeniach czynności wątroby i nerek.

Współdziałanie: kofeina wzmaga działanie innych leków pobudzających układ nerwowy.

Dawkowanie: doustne, wg zaleceń lekarza; zwykle dorośli - Coffecorn mite - w napadach migreny początkowo 3-4 drażetki, następnie 1-2 drażetki co 1-2 godziny, aż do ustąpienia napadu, maksymalnie do 8 drażetek na dobę. Coffecorn forte - początkowo 1-2 drażetki, następnie 1 drażetkę co 30 minut, aż do ustąpienia napadu, maksymalnie do 6 drażetek na dobę. Dzieci: Coffecorn mite - początkowo 1-2 drażetki, następnie 1 drażetkę co 30 minut, aż do ustąpienia napadu, maksymalnie do 6 drażetek na dobę.

Możliwe skutki uboczne: nudności, rzadziej wymioty.

Autor (redaktor): Redakcja merytoryczna hasła mgr farmacji Magdalena Kurzyp


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl