Szukaj leku:Inne serwisy:
Google
Twoja wyszukiwarka

DAVERCIN (Płyn, żel)

Nazwa handlowa leku: DAVERCIN (Płyn, żel)

Nazwa polska leku: ERYTROMYCYNA

Nazwa międzynarodowa leku: Erythromycinum / Erythromycini cyclocarbonas

Nazwa anglojęzyczna leku: ERYTHROMYCIN CYCLOCARBONATE

Postaci leku: Davercin - płyn do stosowania na skórę 25 mg/ml, żel 2,5%.

Wizytówka leku: Lek przeciwbakteryjny, antybiotyk makrolidowy, przeciwtrądzikowy, do użytku zewnętrznego.

Dostępność: Rp

Zalecany: w zakażeniach skóry, trądziku pospolitym.

Działanie: jest antybiotykiem makrolidowym, działającym bakteriostatycznie (hamuje rozwój bakterii), pochodną erytromycyny; w maści i roztworze jest stosowany w dermatologii we wszystkich odmianach trądzika powikłanego zakażeniem bakteryjnym (najczęściej gronkowiec) oraz w liszajcu zakaźnym.

Niezalecany: przy uczuleniu na lek, podczas ciąży należy zachować ostrożność.

Dawkowanie: zewnętrznie, wg zaleceń lekarza; zwykle 2-4 razy dziennie przeciera się chorobowo zmienioną skórę płynem lub 2 razy dziennie smaruje się cienką warstwą żelu, przez 6-8 tygodni. Żel i płyn należy przechowywać w lodówce.

Możliwe skutki uboczne: skórne odczyny alergiczne; podczas długotrwałego leczenia mogą wystąpić wtórne zakażenia bakteriami opornymi na działanie leku lub grzybami.

Inne leki z tej grupy: Aknemycin, Davercin, Zineryt.


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl