Szukaj leku:Inne serwisy:
Google
Twoja wyszukiwarka

POSTERISAN H

Nazwa handlowa leku: POSTERISAN H

Nazwa polska leku: ESCHERICHIA COLI + HYDROKORTYZON

Nazwa międzynarodowa leku: Escherichia coli + Hydrocortisonum

Nazwa anglojęzyczna leku: ESCHERICHIA COLI + HYDROCORTISONE

Postaci leku: Posterisan H - czopki doodbytnicze (zawiesina bakteryjna i 5 mg hydrokorytzonu), maść doodbytnicza (zawiesina bakteryjna i 2,5 mg/g hydrokortyzonu).

Wizytówka leku: Lek przeciw żylakom odbytnicy, do użytku zewnętrznego.

Dostępność: Rp

Zalecany: przy nasilonych dolegliwościach z powodu guzków krwawniczych odbytu (hemoroidów), świądzie i stanach zapalnych odbytu, szczelinie i pęknięciach okołoodbytniczych.

Działanie: przeciwzapalne, przeciwobrzękowe, przeciwświądowe oraz zwiększające odporność na zakażenia.

Niezalecany: przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki oraz na fenol; przy zakażeniach skóry wirusowych, bakteryjnych, grzybiczych lub gruźliczych.

Dawkowanie: doodbytnicze, wg zaleceń lekarza; zwykle 1 czopek rano i wieczorem, najlepiej po wypróżnieniu; maścią smaruje się zmienione miejsca na skórze i błonie śluzowej okolic odbytu. Preparat stosuje się tylko w ostrym stanie, po ustąpieniu którego można stosować preparat Posterisan (bez dodatku hydrokortyzonu).

Możliwe skutki uboczne: zaczerwienienie, świąd, podrażnienie; przy przewlekłym używaniu mogą powstać na skórze w okolicy odbytu zmiany zanikowe.


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl