Szukaj leku:Inne serwisy:
Google
Twoja wyszukiwarka

ARMANOR

Nazwa handlowa leku: ARMANOR

Nazwa polska leku: ALMITRYNA

Nazwa międzynarodowa leku: Almitrinum

Nazwa anglojęzyczna leku: ALMITIRNE

Postaci leku: Armanor - tabletki powlekane 50 mg.

Wizytówka leku: Lek stosowany w przewlekłej niewydolności oddechowej.

Dostępność: Rp

Zalecany: w leczeniu przewlekłej niewydolności oddechowej w przebiegu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc.

Działanie: poprawia natlenowanie krwi poprzez wpływ na poprawę wentylacji i wzrost częstości oddechów.

Niezalecany: przy nadwrażliwości na lek; w okresie ciąży i karmienia piersią; dzieciom; w niewydolności wątroby, astmie.

Dawkowanie: doustne, wg zaleceń lekarza, zazwyczaj początkowo 1 - 2 tabletki na dobę przyjmowane podczas posiłków, rano i wieczorem, po wstępnym okresie leczenia należy przejść na leczenie sekwencyjne: 2 miesiące przyjmowania tabletek, 1 miesiąc przerwy. Nie należy przekraczać zalecanych dawek i długości okresu przyjmowania tabletek.

Możliwe skutki uboczne: bóle głowy, senność, bezsenność, pobudzenie, niepokój, lęk; nudności, wymioty, bóle brzucha, zgaga; drętwienia i mrowienia kończyn, przeczulice, kołatania serca, uszkodzenia nerwów obwodowych.

Autor (redaktor): Hasło opracowała lek. med. Maria Szubert


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl