Szukaj leku:Inne serwisy:
Google
Twoja wyszukiwarka

GYNOXIN

Nazwa handlowa leku: GYNOXIN

Nazwa polska leku: FENTIKONAZOL

Nazwa międzynarodowa leku: Fenticonazolum / Fenticonazoli nitras

Nazwa anglojęzyczna leku: FENTICONAZOLE NITRATE

Postaci leku: Gynoxin - globulki dopochwowe 600 mg; krem dopochwowy 20 mg/g.

Wizytówka leku: Lek przeciwgrzybiczy, do stosowania miejscowego.

Dostępność: Rp

Zalecany: w grzybiczych (drożdżakowych) zapaleniach sromu i pochwy.

Działanie: przeciwgrzybicze, szczególnie na grzyby z gatunku Candida (powodujące kandydozę) oraz słabe przeciwbakteryjne.

Niezalecany: przy nadwrażliwości na lek; w okresie ciąży i karmienia piersią.

Dawkowanie: miejscowo, wg zaleceń lekarza, zwykle 1 globulkę należy umieścić głęboko w pochwie przed snem; jeśli zmiany nie ustąpiły, leczenie można powtórzyć po 3 dniach; krem należy stosować raz dziennie, zawartość dozownika należy wcisnąć głęboko do pochwy lub, przy leczeniu partnera, stosować na żołądź i napletek. Leczenie trwa do ustąpienia zmian.

Możliwe skutki uboczne: reakcje nadwrażliwości, zaczerwienienie, przekrwienie, podrażnienie sromu - wtedy lek należy odstawić.

Autor (redaktor): Hasło opracowała lek. med. Maria Szubert


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl