Szukaj leku:Inne serwisy:
Google
Twoja wyszukiwarka

PROSCAR

Nazwa handlowa leku: PROSCAR

Nazwa polska leku: FINASTERYD

Nazwa międzynarodowa leku: Finasteridum

Nazwa anglojęzyczna leku: Finasteride

Postaci leku: Proscar - tabletki 5 mg.

Wizytówka leku: Lek stosowany w łagodnym przeroście prostaty.

Dostępność: Rp

Zalecany: przy łagodnym rozroście (gruczolaku) gruczołu krokowego u mężczyzn.

Działanie: spowalnia przemiany męskich hormonów płciowych odpowiedzialnych za przerost gruczołu krokowego. Powoduje to zmniejszenie objętości gruczolaka gruczołu krokowego, zapobiega jego powstawaniu, zmniejsza zaburzenia w oddawaniu moczu spowodowane gruczolakiem.

Niezalecany: przy nadwrażliwości na lek oraz przy innych formach rozrostu gruczołu krokowego, kobietom i dzieciom. Kobiety w ciąży lub w wieku rozrodczym nie powinny dotykać uszkodzonych tabletek preparatu.

Dawkowanie: doustne, wg zaleceń lekarza; zwykle dorośli mężczyźni raz dziennie po 5 mg niezależnie od posiłków, najczęściej leczenie trwa do 6 miesięcy. W razie potrzeby kurację można powtórzyć.

Możliwe skutki uboczne: rzadko obniżenie potencji, nadwrażliwość, wysypka skórna, ból jąder.

Inne leki z tej grupy: Ambulase, Apo-Fina, Aprost 5 mg, Finamef, Finaride, Finaster, Finasteride-1A, Finasterid-ratiopharm, Fincar, Finpros 5 mg, Finxta, Hyplafin, Lifin, Penester, Proscar, Zasterid.

Autor (redaktor): Redakcja merytoryczna hasła mgr farmacji Magdalena Kurzyp


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl